Skutočná fínska sauna, konečne aj na Slovensku

Skutočná fínska sauna, konečne aj na Slovensku

Prečo je saunovanie zdravé?
Výhody fínskej sauny

Fínska sauna, označovaná aj ako suchá sauna, posilňuje celý kardiovaskulárny systém. Ten je základom zdravého organizmu. Vedeli ste, že dĺžka všetkých tepien, ciev a vlásočníc u bežného dospelého človeka je okolo 95 000 kilometrov? Náš kardiovaskulárny systém by dokázal hravo obkolesiť celú Zem viac ako 2x.

Finska sauna 

Podporenie krvného obehu

Na každom milimetri tejto krvnej diaľnice sú maličké svaly, ktoré kontrolujú šírku žíl a ciev a upravujú ich podľa potrieb organizmu. Tieto malé svaly pomáhajú dostať dostatok krvi a živín tam, kde je to potrebné - do svalov aj orgánov, vďaka čomu má celé telo všetko potrebné pre správne fungovanie a taktiež sa môže efektívne zbavovať odpadových látok.
Zmenou teploty z chladu do tepla vďaka saunovaniu, musia malé svaly okolo žíl a tepien aktívne pracovať a tým ich udržiavate v dobrej kondícii.

Vznik saunovania 

Nikto nevie, kedy a kde saunovanie vzniklo. Potné chýže- diery v zemi prikryté iba zvieracími kožami, nachádzame po našich predkoch už po poslednej dobe ľadovej.
Predpokladá sa, že prvé sauny tak, ako ich poznáme teraz- v ich drevenom spracovaní, sa začali stavať pred 4000 rokmi. Tento účinný spôsob ozdravovania a otužovania začal v oblasti dnešného Estónska, Litvy a Fínska.
Práve z Fínska, z krajiny, kde je saunovanie najrozšírenejšie, vám prinášame saunové domčeky najvyššej kvality. Môžete tak na svojom pozemku mať saunu pre seba a priateľov bez zbytočných stavebných zásahov a nákladov.

 Pre ideálny zážitok zo saunovaniaDrvena sauna

Pre ideálny zážitok zo saunovania potrebujete 3 veci:
1. Saunu: miesto s priestorom na sedenie so saunovacou pieckou, kde sa celý organizmus príjemne nahreje.
2. Spôsob ako sa schladiť: chladiacu kaďu, neďaleký rybníček, rieku, alebo aspoň sprchu s chladnou vodou.
3. Tichý priestor na relax: kde doprajete svojmu telu dostatok času na relax a obnovenie energie na ďalšie saunovanie.

Súčasťou tradičných fínskych saunovacích domčekov býva aj kuchynka s malou jedálňou, aby ste mohli hneď po saunovaní doplniť energiu.

 

Saunovanie- hlavne bezpečne

Saunovanie nad 90 stupňov sa neodporúča, najmä nie začiatočníkom. Váš kardiovaskulárny systém aj tak získa všetky výhody saunovania už pri 70 stupňoch. Vykurovanie sauny je dôležitá súčasť vášho zážitku. Dobrá sauna sa vyhreje do 60 minút od zapnutia piecky, preto je dôležité aby bol saunovací domček kvalitný a izolovaný. V dobre izolovaných saunách sa dokáže udržať teplota aj 12 hodín po ukončení saunovania.

Saunovanie vo finskej saune

Skutočné fínske saunovanie, konečne aj u nás

Vo Fínsku je viac ako 3 000 000 sáun s takým počtom miest, že by sa mohli naraz saunovať všetci obyvatelia Fínska do jedného! Saunovanie je tam extrémne populárne a malé infrasauny sú základnou súčasťou aj najmenších bytov. Práve z tejto krajiny vám prinášame naše samostatné saunovacie domčeky, vyrobené z toho najkvalitnejšieho fínskeho dreva, tradičným fínskym spôsobom.
Saunu od nás si zamilujete už po prvom zapnutí saunovacej piecky. Ihneď ucítite vôňu prírodných materiálov lávových kameňov a kvalitného dreva. Pomôžte vášmu telu zbaviť sa škodlivých látok a precvičte si kardiovaskulárny systém.

Sauna
Budete sa saunovať iba s najbližšou rodinou, alebo budete pozývať aj priateľov?
Možno hľadáte iba priestor pre seba a tiché miesto na relax.
Kontaktujte nás ešte dnes a my vám pripravíme saunu presne podľa vašich predstáv.


Späť na blog

6 MESIACOV A BÝVATE V DOME SVOJICH SNOV

1 z 3